Elérhetőségek

Szent Kereszt Lelkészség - Kálvária, Szombathely

Cím: 9700 Szombathely,
Karmelita u. 1.
Telefon (az iroda nyitvatartási idejében):
+36-30/961-6737
Iroda nyitvatartási ideje: hétfőn 08.30 - 10.30-ig, szerdán és pénteken 15.30 - 17.30-ig
Az iroda email címe:
kalvaria.szombathely@gmail.com
József atya személyes email címe:
horvath.jozsef@martineum.hu
Bankszámlaszám


2026. A év évközi 12. vasárnap

2026.06.21.

Miseszándék

A következő héten a minden napra lehet miseszándékot íratni.

Nyári miserend

A korábbi hagyományoknak megfelelően ma, június 21-én vasárnap van ebben az iskolaévben az utolsó 11 órai szentmise.

Jövő vasárnap, június 28-án vasárnap térünk át a nyári miserendre. Ezt azt jelenti, hogy jövő vasárnaptól megszűnik a 11 órás szentmise, és jövő vasárnap már reggel fél 8 és délelőtt 9 órakor lesznek a szentmisét.

Szeptember 13-án vasárnap térünk vissza az iskolaévi miserendre, ettől kezdve lesz újra 11 órakor gitáros szentmise a Kálvária templomban.

Jövő vasárnap, június 28-án Péterfillér gyűjtés lesz minden templomban. A Péter fillérekkel a Szentszék kiadásait és karitatív tevékenységér segítjük.

Új lelkipásztora a Szent Kereszt Lelkészségnek

Augusztus 1-vel Székely János szombathelyi megyéspüspök felmentette Horváth József atyát a Szent Kereszt Lelkészség vezetése alól, minden további feladatkörét érintetlenül hagyva, új vezetőjévé Kiss László körmendi plébános atyát nevezete ki. Ez azt jelenti, hogy a jövőben kettő lelkipásztora lesz a Kálvária templomnak. Kiss László atya mindemellett ellátja az iskolalelkészi feladatokat a Boldog Brenner János általános iskola és gimnáziumban, az egyházmegyei kollégiumban, a tagiskolákban, valamint mindkét szombathelyi egyházmegyei fenntartású óvodában is. Horváth József atya a vezetés felelősségét átadva, tovább végzi a lelkipásztori munkát a Kálvária templomban, valamint az Egyházmegyei Karitászban és a Mária Rádióban is. Kiss László atyát pedig fogadjuk szeretettel.

Szinodális beszélgetések

A héten megtartottuk a 2. szinodális beszélgetést mindazokkal, akik elfogadták József atya meghívását. János püspök atya által megjelölt három témából az elsőt, az imádság témakörét beszélgettük át. Ebben megfogalmazást nyert, hogy nem a püspökök és papok építik Jézus egyházát, hanem az maga az Isten. Ez azt is jelenti, hogy Jézus egyháza annyira fejlődik, amennyire a hívek közössége és lelkipásztorok együtt tudnak működni Jézussal. Az egymásra hangolódás eszköze pedig az imádság. A beszélgetés folyamán ki-ki megosztotta a saját ima tapasztalatát.

Konkrét ima feladatként az a döntés született meg, hogy közös imával segítsük a zökkenőmentes beilleszkedését Kiss László atyának a Kálvára Család életébe, ill., hogy testvéri papi közösségben tudjanak József atya és László atya együtt működni.

Ezért ima kilenced kezdünk oly módon, hogy július első keddjétől, július 7-től minden kedden este 8 órakor, kilenc kedden keresztül rózsafűzért imádkozunk a Kálvária templomban, amelyre szeretettel meghívjuk a Kálvária Család minden tagját. Lehetőség lesz a rózsafűzér imába online is bekapcsolódni okos telefon segítségével, bárhol lesz is valaki, aminek az elérhetőséget jövő vasárnap tudjuk megadni.

2026. A év évközi 12. vasárnap

Vissza az előző oldalra!
Weboldalunk sütiket (cookie) használ működése folyamán annak érdekében, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek, valamint a látogatottság mérése céljából. A sütik használatát bármikor letilthatja! Erről bővebb információkat olvashat itt: Adatkezelési tájékoztatónk
Szent Kereszt Lelkészség - Kálvária, Szombathely - Magyar